Dovolená Orlické hory

Chráněná krajinná oblast nabízí nejen krásnou přírodu a čístý vzduch (dříve ve Sněžném byla ozdravovna), ale i široké možnosti pro sportovní a rekreační vyžití, a to jak v zimě, tak v létě.

Sjezdovky v okolí

Zimní radovánky si můžete užít buď přímo v místě – je zde několit kopců ideálních na pekáčování a sáňkování, kdy si po samotném výšlapu kopce vychutnáte jízdu s větrem v zádech:-) nebo doporučujeme zajet do blízkých sky areálů v okolí – viz. níže.

Sky areál Sedloňov – 6 minut cesty

Je vhodný pro rodiny s dětmi nebo začínající lyžaře/snowboardisty. K dispozici je dětský vlek a kotvičkový vlek. Chybět samozřejmě nemůže půjčovna lyží, školička pro děti a občerstvení.

Sky areál Olešnice – 6 minut cesty

Nabízí návštěvníkům několik kotvičkových vleků, včetně provazového dětského, široké tratě bez stromů, pravidelné zasněžování a večerní lyžování. Vybavení: lyžařská škola, půjčovna lyží a občerstvení.

Sky areál Deštné – 11 minut cesty

První místo co do velikosti areálu náleží sky areálu v Deštném. K dispozici je několik sjezdovek, přičemž nahoru Vás vyveze čtyřsedačková lanovka. K dispozici pro návštěvníky je lyžařská škola, půjčovna lyží a několik občerstvení.

Sky areál Šerlišský mlýn v Deštném

Přímo u Šerlišského mlýnu, kde se můžete občerstvit, se nachází kotvičková lanovka a dětský vlek. Půjčovna lyží disponuje širokým výběrem lyží a snowboardů pro malé i velké.